AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Ĺ kednjovec.Veliki in Mali Draški vrh ter Viševnik Ostale galerije

Škednjovec.Veliki in Mali Draški vrh ter Viševnik

Škednjovec je mogoÄŤna gora, ki po MiheliÄŤu spada med najlepše, a tudi najteĹľje dostopne vrhove na obmoÄŤju FuĹľinskih planin. Na vse strani namreÄŤ pada s strmimi stenami in ostrimi, naĹľaganimi grebeni.

Drugi najvišji vrh v grebenu bohinjskih Stogov do Vrha Hribaric, ki sega od planine Krstenice proti Hribaricam. Ko stopimo predenj, nam je takoj jasno, da je spoštovanja vredna gora, ki po razdrtem grebenu na vrh ne pusti vsakogar.

Drzna ostrica v osrÄŤju Bohinjskih gora med Debelim vrhom in Mišeljskim Koncem uĹľiva med planinci na lestvici teĹľavnosti zelo visoko mesto. Vzpon na Škednjovec (2309 m) je vsekakor prestiĹľna tura, ki zanesljivo navduši vsakega ljubitelja naših gora.

Veliko planinskega cvetja, ki se bohoti v osupljivem razkošju na celotnem obmoÄŤju gore. Tu vlada popolna tišina, obÄŤasno le ĹľviĹľgi gamsov in svizcev zmotijo tiho govorico macesnov z rušjem niĹľje in vzhodno pod goro, ki se odzovejo na moÄŤ vetra.

Sive stene vrhov kljub prijazni in pisani okolici daje popotniku obÄŤutek, da se nahaja v svetu, kjer je potrebno paziti in se prilagoditi danim pogojem, kajti v neugodnih vremenskih razmerah v tem obmoÄŤju nimamo kaj iskati.

Datum: 20.07.2019