AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > Kropa - Jamnik - Vodiška planina Ostale galerije

Kropa - Jamnik - Vodiška planina

Na letošnjem že tradicionalnem prvomajskem izletu smo odkrivali lepote Gorenjske.Iz Krope po kovaštvu znanem trgu,stisnjenim v ozki dolinici pod severovzhodnimi pobočji Jelovice ,smo se v lahkem vzponu in pretežno gozdni poti povzpeli do cerkve Sv. Primoža in Felicijana na Jamniku,ki se nahaja na razglednem travnatem grebenu.Zaradi izredno lepega razgleda po gorenjski ravnici ,Karavankah in Kamniško - Savinjskih Alpah mu radi rečemo tudi balkon Gorenjske.Pot nas je v nadaljevanju vodila zahodno od pobočja Jelovice,na Vodiško planino, kjer je Partizanski dom ,z znamenito lipo iz leta 1473. Po okrepčilu in počitku nas je pot vodila navzdol ,nazaj v Kropo,kjer smo si od zunaj ogledali kovačnico za žeblje - vigenjc in vstopili še v Kovaški muzej Kropa ,ki predstavlja in razvija zavest o pomenu kroparske dediščine in spoznali zgodovino kovaštva.

Datum: 01.05.2018
Avtor: Polona Moškon

Skupina planincev PD Šoštanj pred Partizanskim domom na Vodiški planini 1118 m visoko.