AKTIVNOSTI 2018

Domov > Fotogalerije > Po Šilijevih vlakah na Smrekovec (1577m) Ostale galerije

Po Šilijevih vlakah na Smrekovec (1577m)

Število vseh ogledov: 11948

Letošnji tradicionalni pohod po Šilijevih vlakah na Smrekovec je potekal v pravih zimskih razmerah po obilici tudi nekaj na novo zapadlega snega na dosti podlage.Zaradi tega je bila trasa pohoda nekoliko spremenjena predvsem vzpon ,ki bi bil po utečeni poti letos prezahteven za okoli šestdeset udeležencev pohoda.Letos smo opravili že deveti pohod po vrsti v spomin na veliko prerano umrlega prijatelja,planinca,gozdarja Milana Pogorelčnika - Šilija.Udeleženci iz cele doline smo se zjutraj zbrali pri gostilni Savinek v Belih Vodah,kjer nas je čakal topel čaj ali kava za kar vedno poskrbi ravno tako kot za enolončnico na koči pod Smrekovcem Žagarstvo Marko Mazej,ki s tem lepo neguje spomin na pokojnega prijatelja Šilija.Večina peš nekateri pa s turnimi smučmi smo nadaljevali pot do Luka od koder vodi markirana planinska pot do vrha Smrekovca.Rahlo sneženje in občasni sunki vetra niso uspeli preprečiti dobrega vzdušja gibajoče kolone pohodnikov proti njenemu cilju.Bili smo prikrajšani za sicer lepe razglede ob poti zaradi turobnega vremena skozi celi dan pa vendar je vsak v sebi čutil ,da počnemo nekaj dobrega za svojo dušo.Ta Šilijeva najljubša turno - smučarska pot na Smrekovec je sicer usmerjena v strme vlake,po katerih se spravlja les v dolino.Hitro smo opravili s potjo do vrha Smrekovca in previdno zaradi obilice snega in njegovega ugrezanja nadaljevali do koče,kjer sta naju že čakala prijazna oskrbnika Romana in Tomo ter poskrbela za naše želodce,nato pa smo se vpisali v Šilijevo spominsko knjigo ter se vsi skupaj fotografirali za spomin.Kljub slabšemu vremenu smo preživeli lep zimski dan med smrekovškimi gozdovi na debeli beli preprogi.PD Velenje in PD Šoštanj sta skupaj izvedla lepo ,varno in prijetno druženje v zaščitenem območju in zavetju smrekovških gozdov.

Datum: 18.02.2018

Skupina pohodnikov - udeleženci devetega spominskega pohoda po Šilijevih vlakah na Smrekovec.