AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Lahka planinska poti

Planinski izlet Tojzlov vrh (703m) in Žavcarjev vrh (915m)
Pričetek: 03.11.2019
Lokacija: Kozjak
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

Datum odhoda: 3. november

Vodnika: Marko Borovnik, Tina Jemec, Primož Grudnik

Zahtevnost poti: lahka pot

Čas hoje: 6 ur

Opis:
Kozjak je razmeroma ozko, dolgo in zelo razčlenjeno obmejno dravsko hribovje vzdolž državne meje med Avstrijo in Slovenijo in je razdeljeno na več posameznih skupin z nadmorskimi višinami do okoli 1.000 m. Najvišji vrh je Kapunar (1.050 m), med glavnimi vrhovi pa je tudi Žavcarjev vrh (915 m).

Mi bomo po krožni poti osvojili slednjega skupaj z malo nižjim Tojzlovim vrhom, kjer je tudi postavljena planinska koča (Planinski dom Kozjak). Pot bomo pričeli pri Šoberjevem dvoru v bližini kraju Brestrnica. Najprej se bomo povzpeli na Tojzlov vrh, nato pa se bomo spustili na drugo stran do Šikerja. Čaka nas vzpon na glavni vrh poti - Žavcarjev vrh in obisk v bližini vrha postavljene koče. Pot bomo končali v bližini izhodišča, in sicer v Spodnjem Rušniku. Hoje je za cca. 6 ur, možno pa se bo ustaviti in si ogledati tudi t.i. srce med vinogradi v Svečinskih goricah.