AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Vroči poletni vikendi so kot nalašč namenjeni za pobeg v visokogorje. To bomo storili tudi člani PD Šoštanj, 21. in 22. julija 2018. Naša tura nas bo vodila v prekrasne Ziljske Alpe, na Južno Tirolsko (Italija), kjer bomo osvojili kar dva prečudovita tritisočaka, Warmaulspitze (Cima di Valmala) 3.022 m ter Wilde Kreuzspitze (Picco della Croce) 3.132 m.

ITA: Wilde Kreuzspitze 3135 m
Pričetek: 21.07.2018
Konec: 22.07.2018
Lokacija: Italija
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

ITA: Wilde Kreuzspitze 3135 m

Datum odhoda: 21., 22. julij 2018

Vodniki: Primož Grudnik, Janez Kugonič, Jure Grudnik

Zahtevnost: Zahtevna in lahka pot

Čas hoje: 1. dan 7ur, 2. dan 7 ur

Oprema: pohodni čevlji za visokogorje, lahka in dovolj topla oblačila, spalna vreča, čelada, naglavna svetilka, pohodne palice.

Prijave: do zapolnitve mest oz. do 6.7.2018  na številki 031 583 273 Primož

Opis poti:

Prvi dan se bomo v zgodnjih jutranjih urah iz zbirnega mesta v Šoštanju odpeljali v smeri Italije, natančneje do parkirišča Valss. Od tam naprej nas bo (proti doplačilu) do našega izhodišča, idilične planine Fane Alm (1.739 m) odpeljal lokalni mini bus. Ob potoku ter spremstvu čudovitih majhnih slapov se bomo vzpeli do tipične visokogorske koče Brixner Hütte na višini 2.282 m, kjer sledi krajši postanek. V nadaljevanju sledi vzpon do Wurmaulspitze (Cima di Valmala) 3.022 m. Po naužitih razgledih sledi spust do Brixner Hütte, večerja in nočitev.

Predviden čas hoje 7 ur.

Naslednji dan bomo po zajtrku osvojili tritisočaka Wilde Kreuzspitze (Picco della Croce) 3.132 m. Impulzanten vrh nam bo nudil prečudovite razglede, vse do najvišjega vrha Dolomitov, Marmolade 3.343 m. Sledil bo sestop do sedla Rauchtaljoch (Passo Val di Nebbia) 2. 807 m, kjer bo naša pot zavila desno, do visokogorskega bisera, jezera Wilder See (Lago Sevaggio) 2.538 m. Sledil bo daljši postanek, nakar se bomo vrnili do planine Fane Alm od koder se ponovno odpeljemo do parkirišča Valls. Sledi vožnja domov.

Predviden čas hoje 7 ur.

P.s. preverite svojo članarino oz. osebno zavarovanje za tovrstne planinske ture.

Planinsko društvo Šoštanj si pridržuje pravico do manjših sprememb poteka izleta, ki bodo morebiti nastali zaradi slabega vremena oz. drugih nepredvidljivih situacij.

Ker gre za turi v visokogorju, bo izlet v primeru slabega vremena prestavljen na prvi optimalen termin.