Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Čas hoje: 8 ur

Prijave: do zapolnitve mest (max 8) na številki 031 583 273 Primož

Opis poti:

S parkirišča pri Rogovilcu se usmerimo po glavni cesti proti Lučam. Po nekaj minutah hoje pred mostom zavijemo levo z asfaltne ceste in sledimo označeni poti. Pot nas pelje mimo kmetije Račnik od koder pot zavije levo v smeri Raduhe. Nadaljujemo po gozdni poti, ki nas pripelje do podrtega Račkega stana in naprej po lovski poti, ki se strmo vzpenja na Račka vrata. Na desni strani Račkih vrat je prehod, ki nas v lahkem plezanju popelje čez kamnit obok. Na koncu oboka preidemo v lahek poraščen svet. Pot nadaljujemo po grebenu. Kaj kmalu pridemo na brezpotje – Gamsje sledi I-II, ki nas v dobrih dveh urah po približno 600 višinskih metrih pripelje na Herletovo pot, ki se konča na vrhu Velike Raduhe. Z vrha sestopimo po označeni planinski poti čez Durce do Koče na Grohotu, kjer bomo opravili daljši postanek. Proti Bukovniku se bomo odpravili po označeni markirani poti, ki poteka skozi gozdove, travnike in po cesti.

Trenutno ni aktivnosti...