Selovec, Rahtelov vrh

PD 17. januar, 2024
Selovec, Rahtelov vrh

Prvi izlet PD Šoštanj v letu 2024 je bil v nedeljo, 14. 1. 2024. Pričakalo nas je ledeno jutro in zasneženo izhodišče na smučišču Bukovnik. Četica dvaindvajsetih pohodnikov je krenila na pot po skritih koroških stezicah. Tempo je bil za skupino in delno do pretežno zimske razmere, relativno hiter. V dobrih dveh urah smo že uživali v hrani in pijači iz nahrbtnikov na Grubarjevem vrhu in Selovcu, kjer je tudi kapelica. Na nerazglednem vrhu Selovcu smo se hitro ohladili, zato smo bili željni nadaljevati pot do prve kmetije. Tu nas je čakal prevoz, da smo prihranili obilico Gams gela za kolena in se rahlo segreli pred vzponom na razglednejši Rahtel.

Prečkanje zaledenelega mostu je bilo adrenalinsko, a vse smo zmogli. Po gozdnih poteh in vlakah smo v dobri uri in pol dospeli do vršnega grebena. Na njem smo uživali v razgledih na bližnjo Uršljo Goro in Peco, na Kope in celo na Svinjško planino in Zirbitzkogel. Zložna hoja, razgledi in še dotik sončnih žarkov so nas privedli do sklepnega dela izleta vse do gostišča na Rahtelu z razgledom na celoten Slovenj Gradec. Tu smo tudi sklenili izlet in si zaželeli še mnogo dobrih izletov v tem koledarskem letu.

Zapisala: Teja Plešnik

Foto: Borut Zajc