Pohod ˝Zdravju naproti˝ na Goro Oljko (733 m)

PD 22. januar, 2024
Pohod ˝Zdravju naproti˝ na Goro Oljko (733 m)

20. januarja smo se ob 8. uri zbrali na dogovorjenem zbirnem mestu, v Tresimirjevem parku v Šoštanju. Vremenske razmere so napovedovale sončnem in lep dan, vendar izjemno nizke temperature.

Zaradi zapadlega snega dva dni prej je bilo potrebno pri vseh udeležencih preveriti, če so ustrezno opremljeni (visoki planinski čevlji, derezice, pohodne palice, topla oblačila). Asfaltni del, ki je potekal v prvem delu poti je bil izjemno leden, zato je bilo potrebno hoditi izjemno previdno. V Lokovici se je pričel osrednji vzpon, ki terjal nekaj več telesne pripravljenosti. Tempo je bil prilagojen skupini, ki se je ves čas držala skupaj. Po nekaj krajših počitkih smo dosegli Veliki Vrh, kjer se je pot zravnala. Sledil je spust do vznožja Gore Oljke od koder se je začel zadnji vzpon. Zaradi večje količine snega je bila uporaba palic tako rekoč nujna. Na vrhu smo opravili daljši počitek s kosilom. Povratek je sledil po isti poti. Pri sestopu je bila obvezna uporaba derezic zaradi izjemno spolzkega in ledenega terena. Prihod nazaj v Šoštanj je sledil po dobrih 7 urah. Hoje je bilo za slabih 5 ur. Izlet je minil v dobrem vzdušju vseh udeležencev in brez večjih posebnosti. Celotna izvedba izleta je bila v skladu z razpisom, odstopanj ni bilo.

Zapisal in foto: Jure Grudnik