AKTIVNOSTI 2018

Domov >  Novice Ostale novice

Predavanje alpinista Vikija Grošlja v Šoštanju

Datum: 15.01.2018Število vseh ogledov: 636

V torek, 16. januarja 2018, bo ob 18.30 uri v Mestni knjižnici Šoštanj zanimivo predavanje vrhunskega slovenskega alpinista Vikija Grošlja z naslovom: 40 let mojih soočanj s Himalajo.

Viki Grošelj: 40 let mojih soočanj s Himalajo

Ob 18.30, Mestna knjižnica Šoštanj

Nihče ni bil tolikokrat v Himalaji kot Viki Grošelj, slovenski alpinist, planinski vodnik, gorski reševalec, športni pedagog in pisatelj. Stal je na najvišjih vrhovih vseh sedmih celin Zemlje. Nihče ni tolikim zmagovalcem najvišjih vrhov stisnil roko. Najbrž tudi nihče ni objokoval toliko mrtvih prijateljev in znancev, ki jih je pobrala Himalaja. Na kratko: nihče ni videl toliko obrazov velikanov Himalaje, kot prav on. Grošljevi članki, poslani na naslov sobotna@delo.si, so v zadnjih dveh desetletjih nastajali med Dolomiti in Nepalom, pakistanskimi osemtisočaki in južnim tečajem. Grošljev knjižni opus je nastajal na vseh celinah. Od nadmorske višine 0 do točke 8848.