Domov >  Novice Ostale novice

Dokumentarni film Tone, javi se!

Datum: 28.04.2015Število vseh ogledov: 1258

V ponedeljek, 4. maja 2015, bo v mali dvorani Kina Velenje ob 19. uri predvajan dokumentarni film "Tone, javi se!". Po filmu bo razgovor s Tonetom Škarja. Vabljeni!

Dokumentarni film Tone, javi se!

V ponedeljek, 4. maja 2015, bo v mali dvorani Kina Velenje ob 19. uri predvajan dokumentarni film "Tone, javi se!". Po filmu bo razgovor s Tonetom Škarja.Vabljeni!

Dolžina: 75 min
Režija: Boštjan Slatenšek
Nastopajo: Tone Škarja

Dokumentarni film opisuje gorniško pot staroste slovenskega alpinizma Toneta Škarje. Skozi pogovor s Tonetom v Katmanduju in z uporabo bogatega ter raznovrstnega arhivskega materiala gledalec spremlja Tonetovo pot vodje himalajskih odprav: od mogočnega uspeha na Everestu leta 1979, skozi približno petindvajsetletno obdobje največjih uspehov in tragedij slovenskega alpinizma.

9. festival gorniškega filma, Ljubljana 2015. S podporo Ministrstva za kulturo!

Dodatne informacije: