AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Schwartzhorn ( 3.146 M),Jorihorn (2845 m) in Jorissen (2500 - 2700 m) Ostale galerije

Schwartzhorn ( 3.146 M),Jorihorn (2845 m) in Jorissen (2500 - 2700 m)

Planinci smo po nekaj letih zopet obiskali Švico tokrat njen vzhodni del - kanton Graubunden ,njegovo gorsko verigo Retijskih Alp,natanÄŤneje skupino Albula.Po celonoÄŤni voĹľnji z udobnim turistiÄŤnim buskom nas je devetnajst udeleĹľencev priÄŤakalo oblaÄŤno in deĹľevno vreme,ravno ,ko smo zapušÄŤali vozilo na parkirišÄŤu na Fluelpassu na 2.383 m je priÄŤelo opazneje deĹľevati a vendar smo se odpravili proti gori.Po kakšni uri vzpenjanja je ponehalo deĹľevati in prikazalo se je celo nekaj sonca ,da smo lahko odloĹľili deĹľno opremo.Nadaljevali smo s potjo proti sedlu,kjer se je pojail veter in ponovno je priÄŤelo rahlo deĹľevati.Vztrajali smo do vrha po ÄŤrni mokri skalni podlagi iz amfibolita.Na vrhu smo se klub vetru ,deĹľju in megli ,ki je prepreÄŤevala kakeršen koli razgled v veselem vzdušju skupinsko fotografirali ,saj jih  je nekaj med nami bilo prviÄŤ nad tremi tisoÄŤaki nato pa smo previdno po spolzkem, mokrem  terenu zapustili vrh toplejšemu vremenu naproti,saj je Ĺľe pred sedlom nehalo deĹľevati.Ustavili smo se pri jezercu in poÄŤili ter pomalicali ter nadaljevali proti našemu izhodišÄŤu ,kjer smo Ĺľeleli ujeti lokalni avtobus za voĹľnjo vse do Davosa.Ugodni , rumeni lokalni avtobus nas je pripeljal vse do centra znanega zimsko - športnega središÄŤa ,kjer smo prenoÄŤili v prijetnem starejšem hotelu,kjer smo prejeli tudi kartico ugodnosti v njihovi ponudbi.Na sonÄŤnih hotelskih balkonih smo posušili premoÄŤeno opremo,si ogledali ponudbo mesta in odšli vanj na veÄŤerjo.DeĹľela ÄŤokolade ,ur in vojaških noĹľev je še vedno posebna in neprijazna našim Ĺľepom.Je pa tukaj ugodna mikroklima ,zdravilišÄŤa in vsako letno gospodarsko sreÄŤanje najpomembnejših drĹľavnikov...Po deĹľevni noÄŤi smo se prebudili v lepo jutro. Po dobrem zajterku zapustili hotel peš ter se odpravili na vÄŤerajšnje izhodišÄŤe po poti,ki smo jo vÄŤeraj opazovali med voĹľnjo z lokalnim avtobusom proti mestu.S hojo po travnikih in gozdiÄŤkih med in nad slapovi smo toÄŤno opoldne prišli do našega vsakodnevnega izhodišÄŤa na Fluelpassuter in nadaljevali po predhodno zaÄŤrtani poti.Hitrejši in bolje pripravljeni ÄŤlani ekipe so pohiteli proti Jorihornu 2845m visoko ,ostali pa smo nadaljevali preko sedla proti Jorissenu ,dolini posejani z ledeniškimi jezerci na višini med 2500- 2700 m.Narava tukaj je res pravljiÄŤna in ko nas je dohitela skupina z vrha smo skupaj nadaljevali do našega buska ,ki nas je Ĺľe dolgo ÄŤakal na dogovorjenem mestu.Pripravili smo se za celonoÄŤno voĹľnjo proti domu in veÄŤina je celo hitro zaspala ter verjetno pozabila na veliko hoje prejšnjih dveh dni.

Datum: 10.08.2019