AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Ĺ MIHEL - SMREKOVEC (1. Turno - kolesarski izlet sekcija PD ) Ostale galerije

Ĺ MIHEL - SMREKOVEC (1. Turno - kolesarski izlet sekcija PD )

Na letošnjo Binkoštno nedeljo je deveterica gorskih kolesarjev opravila prvi turno - kolesarski izlet v pogorje Smrekovca.

Z organiziranim prevozom smo se skupaj z vodnikom društva PrimoĹľem od lani tudi turno - kolesarskim vodnikom z licenco PZ Slovenije odpeljali do Šmihela nad Mozirjem. Tu na višini 712 m smo prisluhnili predstavitvi naÄŤelnika naše sekcije o poteku današnjega dne ,predstavitvi trase ,po kratkem pregledu koles in naše pripadajoÄŤe opreme smo se po asfaltni cesti odpeljali v smeri Golt.Kmalu smo opazili manjše kriĹľišÄŤe,kjer smo se usmerili proti KoneÄŤki planini.Asfaltno podlago je kmalu zamenjal makadam ,ki nas je po daljšem klancu - strokovno imenovanem (V3 ) v gosko - kolesarskem jeziku pripeljal na KoneÄŤko planino,kjer smo bili potrebni krajšega poÄŤitka nato pa je sledilo kolesarjenje po planinah imenovanih PotoÄŤka,Pleška in NaraloÄŤka in nato spust ( S3 ) do sedla Kal.Usmerili smo se proti Atelskemu sedlu in nato proti Domu na Smrekovcu na 1377 m višine.DoÄŤakali smo glavni poÄŤitek  in se okrepÄŤali z dobro domaÄŤo planinsko hrano,hvala lokalnemu sponzorju za njegovo lepo gesto.Po poÄŤitku ter pogovoru in analizo dosedanjega izleta smo se pripravili na dolg in zahteven spust vse do Šoštanja,kar 1000 višinskih metrov ,ki smo ga veÄŤkrat prekinili , da je vodnik lahko opozoril na razmere na doloÄŤenih odsekih,na nevarnosti ,ki preĹľijo na poti na razliÄŤnih podlagah,da smo se vsi zdravi in zadovoljni vrnili nazaj v dolino.PreĹľiveli smo lep vroÄŤ dan v bliĹľini svojih domov,se nauÄŤili veliko novega o voĹľnji po terenu zato komaj ÄŤakamo naslednji izlet turno -kolesarske sekcije našega planinskega društva.Iskrena hvala vsem ,ki so pomagali pri izvedbi tega malo drugaÄŤnega planinskega izleta.

Datum: 09.06.2019