AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Fotogalerije > Pohod Topolšica - Lomek - Sleme Ostale galerije

Pohod Topolšica - Lomek - Sleme

Tradicionalni pohod PD Šoštanj na državni praznik Dan samostojnosti in enotnosti je letos potekal že enajstič zapovrstjo.Zbrali smo se kot vedno ob osmi uri zjutraj pred starim bazenom v Topolšici in od tam po kratki uvodni  predstavitvi pohoda  iz ust tokratnega glavnega vodnika Bojana pričeli vzpon mimo bolnišnice  proti Lomu. Po kratkem strmem delu smo prišli do Adama ,kjer se gozd odpre in v pasu se po celotnem pobočju vijejo posamezne domačije.Mimo hiš smo se povzpeli na kolovoz ,ki pripelje na vrh planote Lom.Pot kasneje deloma seka ovinke kolovoza in je ves čas speljana zelo lagodno, tako ,da vzpon do zapuščene Dražnikove domačije ,kjer je prvi daljši postanek hitro mine.Od Dražnika naprej nas pot vodi po kolovozu mimo vikendov do Vodovnika od koder se povzpnemo še do Ravsa domačije ,ki stoji tik pod samim vrhom Loma na njegovi najvišji točki imenovani Lomek- 884m visoko stoji obeležje ,ki je tudi najvišja točka Topolšice.Od tod se spustimo po travniku in nato skozi gozd do Banka.Od tu dalje po novo asfaltirani cesti prispemo do Žlebnika.Vseh trideset današnjih udeležencev in psička Tara posedemo pred domačijo in si ogledamo lani zgrajeni spominski objekt postavljen v spomin prerano preminulemu partizanskemu pesniku Karlu Destovniku - Kajuhu,domačinu iz Šoštanja.Prav na tem mestu je pesnik Kajuh leta 1944 izgubil svoje mlado življenje,Občina Šoštanj pa se je svojemu pesniku poklonila ob 95. obletnici njegovega rojstva s spominskim objektom ,kjer je celostenska predstavitev življenske poti pesnika Kajuha v slovenskem in angleškem jeziku,multivizija s kratkimi filmi ter sodoben pesnikov kip,prostor z mizami in klopmi pa lahko sprejme do šestnajst obiskovalcev pod streho.Pot nadaljujemo z vzponom po gozdu do Orla od koder je le še nekaj sto metrov do doma na Slemenu ,kjer nas prijazno sprejmejo z brezplačnim čajem in šilcem domačega žganja.Kasneje smo se okrepčali z dobrim ričetom ali golažem ter poskrbeli za izsušena grla.Ob koncu sta se nam glavni vodnik Bojan in predsednik društva Jure zahvalila za udeležbo ter nam zaželela prijetne praznike in srečo v prihajajočem letu.Po spominskem fotografiranju pred domom počasi sestopimo v smeri Zavodenj,kjer nas na parkirišču pri Kavčnikovi domačiji pričaka šofer z avtobusom in nas varno odpelje v dolino do naših jutranjih izhodišč.V lepem vremenu smo izpeljali naš zadnji letošnji planirani izlet in se za letos poslovili med sabo.

SREČEN,VAREN IN USPEŠEN KORAK V LETU 2019!

Datum: 26.12.2018

Start pohoda v Topolšici.

Prečenje travnika proti bolnišnici Topolšica.

Prvi kratek postanek pod Lomom.

Vrh Lomeka.(884m visoko ,najvišja točka Topolšice.)

Skupinska na vrhu Lomeka. ( 884m ).

Kajuhovo spominsko obeležje pri kmetiji Žlebnik ,kjer je končal svoje mlado življenje.

Enolončnica na domu na Slemenu.

Govor trenutnega predsednika PD Šoštanj ob koncu iztekajočega se leta.

Skupinska fotografija vseh trideset udeležencev letošnjega pohoda pred domom na Slemenu.

Spust proti dolini v smeri Zavodenj.