Domov > Fotogalerije > Mrzla gora ( 2203m) Ostale galerije

Mrzla gora ( 2203m)

Število vseh ogledov: 11977

Mrzla gora in Ledinski vrh ležita malo stran od glavnih poti v Kamniško - Savinjskih Alpah (KSA) in sta tudi zato včasih deležna manj obiska,kar pa si seveda ne zaslužita.Mrzla gora je prava lepotica nad Okrešljem,Ledinski vrh pa nemi opazovalec velikanov okoli sebe.Ledinski vrh (2108m) spada med lažje dostopne dvatisočake (KSA) in je tudi zaradi tega bil izbran kot alternativni vrh za tiste ,ki si želijo obiska visokogorja pa se kljub temu niso odločili za obisk Mrzle gore.Ledinski vrh leži tik ob meji z Avstrijo,Zahodno od Jezerskega sedla (2034 m).Njegovi sosednji vrhovi so Velika Baba na severu,Rinke na jugu in Mrzli vrh in Mrzla gora na vzhodu.Obe skupini smo pot pričeli na parkirišču pod slapom Rinka v Logarski dolini (cca. 1000 m ).Povzpeli smo se do Frischaufovega doma na Okrešlju (1396m)visoko in od tam nadaljevali preko Gornjega Okrešlja in Praga proti Savinjskemu sedlu (2001m).Od tu dalje je le še rahel vzpon do Ledinskega vrha.Druga skupina ,ki si je izbrala zelo zahtevno pot na Mrzlo goro pa je že pod Savinjskim sedlom na razpotju zavila desno proti svojemu cilju z nadetimi čeladami na glavah,saj ima Mrzla gora sloves težkega in nevarnega dostopa do vrha.Na vrh peljeta sicer dve markirani poti.Ena iz Matkovega kota in je od njegovega škafa naprej zelo težko prehodna (slabo varovana z nevarnim meliščem za večjo skupino...) Druga pot pelje iz Logarske doline in je najpogosteje uporabljena pot na vrh in po tej smo ga tudi mi osvojili.Gora ima zelo malo varovalnih elementov zato je marsikdaj potrebno poprijeti za skalo in plezati.Po dobrih treh urah od Okrešlja in od tega slabih dveh  urah plezanja smo vsi srečni in veseli osvojili vrh od tega velika večina prvič v življenju pa tako blizu njega smo bili že dostikrat.Po skupni spominski fotografiji smo hitro in previdno saj je pot navzdol še zahtevnejša odšli proti koči na Okrešlju kjer nas je že čakala prva skupina,ki je opravila z Ledinskim vrhom.Po krajšem okrepčilu na koči smo skupaj odšli proti dolini in slapu Rinka kjer je bil dogovorjen prevoz proti domu.Dobro smo izkoristili lepo toplo poletno soboto za aktivnosti v naravi in druženje na planinskih poteh ter plezanju po skalovju.

Datum: 26.08.2017

Skupina planincev na vrhu Mrzle gore (2203m).