Domov > Fotogalerije > Gaberška pot Ostale galerije

Gaberška pot

Tradicionalno tudi letos tretje nedeljsko popoldne v mesecu februarju smo se planinci udeležili pohoda po Gaberški poti.Izkoristili smo lepo nedeljsko popoldne po družinskem kosilu in po končanih televizijskih smučarskih prenosih ter se podali v okolico Gaberk.Letos je bil pohod še posebno lepo obiskan saj se nas je zbralo preko petdeset.Sama pohodniška pot poteka nekako po mejah krajevne skupnosti Gaberke in se zaradi posledic rudarjenja nenehno spreminja,kar jo vsako leto dela še bolj privlačno in zanimivo tudi nam vsakoletnim udeležencem.Za pot skrbijo prizadevni domačini Planinske sekcije Gaberke pod okriljem PD Šoštanj.Pot je primerna skoraj za vsakega pohodnika,krožna in zanimiva pot po njej pa traja cca. 3 ure zmerne hoje.Gaberška pot je verjetno odgovor na vse sosednje poti - češ vsi že imajo svoje poti pa tudi matično PD Šoštanj lepo skrbi ,seveda ob nepogrešljivi pomoči domačinov za Ravensko pot in pa Trško pot okoli Šoštanja.Prvotna pot nas je peljala vse do Družmirskega jezera.Zaradi znanih sprememb na terenu so tudi Gaberško pot  pomikali vse bolj proti severu in le dve večji domačiji sta  ostali ob novi poti od prvotnih in po domače se jim reče pri Apatu in Čanču.Sama pot je lepo označena ,seveda ne kot prave planinske poti.Smerna tabla je rumene barve v kateri je graviran napis ,,Gaberška pot ,,.Na oglasni deski Planinske sekcije Gaberke pred gasilskim domom v Gaberkah ,kjer je pravi center kraja s trgovino in bifejem je zemljevid poti in tam se krožna pot običajno začne in konča . Na kratko -Gasilski dom Gaberke,nato proti igrišču Vrhe,pot se nadaljuje proti Apatu,Honkre,Jernej....Če se boste slučajno izgubili pa le vprašajte prijazne domačine ob poti,kod in kam saj vam bodo sigurno radi svetovali in pomagali.

FOTOGALERIJA

Datum: 19.02.2017

Udeleženci pohoda v centru kraja pred gasilskim domom PGD Gaberke.