AKTIVNOSTI 2019
ČLANARINA 2019

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Lahka pot

Planinski izlet Kamniška Bistrica (600m) - Orglice (870m)
Pričetek: 25.08.2019
Lokacija: Kamniško-Savinjske Alpe
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ

Datum: 25. avgust

Vodniki: Primož Grudnik, Anja Lampret, Janez Kugonič, Vlado Stropnik

Čas hoje: 1. Skupina: 8 h , 2. Skupina: 5 h

Zahtevnost poti: mestoma zahtevno brezpotje, lahka pot

1. Skupina: Izhodišče ture bo izpred Planinskega doma v Kamniški Bistrici od koder se bomo po markirani poti podali v smeri Spominskega parka. Po kratkem ogledu parka se bomo usmerili na brezpotje mimo Pisanega turna do Kalškega turna in naprej do Kalškega grebena. Po osvojitvi Kalške gore se bomo spustili preko Ovčarije mimo Čmaževskega turna do Žagane peči, ki leži v dolini Kamniške Bistrice. Večino ture bo potekalo po brezpotjih, ki bodo mestoma zahtevna.
  2. Skupina: Izhodišče lažjega pohoda bo izpred gondole, ki pelje na Veliko planino. Po markirani poti se bomo ob Kamniški Bistrici podali proti domu v Kamniški Bistrici. Po približno 45 minutah se bomo usmerili v dolino Kamniške bele, kjer si bomo ogledali slap Orglice in muzej Partizanske bolnice. Pohod bomo zaključili pri Planinskem domu v Kamniški Bistrici.