AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti
IZPITNA KOLESARSKA TURA ZA TURNOKOLESARSKEGA VODNIKA 1
Pričetek: 11.11.2018
Lokacija: GOSTILNA RIHTER (Spodnji Razbor)
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Grudnik, Primož

IZPITNA KOLESARSKA TURA ZA TURNOKOLESARSKEGA VODNIKA 1

KRAJ IN DATUM IZVEDBE: Šoštanj, 11.11.2018.

ZBIRNO MESTO: 9:00 na parkirišču pred gostilno Rihter v Spodnjem Razborju 48.

TRAJANJE: Start ob 9:00, povratek predvidoma okoli 12.30 ure.

DOLŽINA: 22,3 km

VIŠINSKA RAZLIKA: 581 m

NAJVIŠJA TOČKA: Planinski dom na Slemenu (1090m)

SKUPNO VZPONA: 1033 m

TEŽAVNOST: srednje zahtevna tura (vzpon V3-mestoma V4, spust S3-mestoma S4)

PODLAGA: makadam, asfalt, vlaka, markirana planinska pot

OPREMA:

-       tehnično brezhibno gorsko kolo s profiliranimi gumami in vsaj sprednjim vzmetenjem

-       čelada, rokavice, očala, rezervna majica

-       hrana in pijača iz nahrbtnika

-       rezervna zračnica, tlačilka, orodje, komplet za krpanje zračnic

-       osebni dokument

PRIJAVE : primozgrudnik@gmail.com ali 031 583 273 do petka 9.11.2018 do 12.00.

CENA: /

KRATEK OPIS:

Pri Gostilni Rihter v Spodnjem Razborju na parkirišču se bomo udeleženci kolesarske izpitne ture zbrali, na kratko predstavili potek kolesarjenja,  pregledali kolesa in opravili kratko ogrevanje.

Nato se bomo podali po makadamski cesti po dolini Velunje navzgor. Peljemo se vse do mosta, kjer cesta pelje v Virtičevo posestvo. Po začetnem rahlem vzponu se bo proti koncu vzpon spremenil v V3 in mestoma V4. Gozdna vlaka nas bo pripeljala do asfaltne ceste po kateri nadaljujemo v smeri prelaza Sleme in naprej do Planinskega doma na Slemenu. Po daljšem počitku bo sledil spust (S3 mestoma S4) po markirani planinski poti do domačije Žlebnik, kjer si bomo ogledali muzej, ki je posvečen Kajuhu. Pot nadaljujemo po ravnini in krajšem vzponu v smeri Kavčnikove domačije. Od domačije bo sledil spust po glavni cesti do Sedlarja in naprej do Žoharja, Abidnika, Konovšekove planine vse do doline potoka Velunja. Sledila bo še kratka vožnja z blagim vzponom do izhodišča.

S prijavo udeleženec potrdi, da se zaveda zahtevnosti ture ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje.

Udeleženec vozi na lastno odgovornost in je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodje ture.

V primeru slabih vremenskih razmer bo tura prestavljena. O vseh podrobnostih in morebitnih spremembah, bodo prijavljeni udeleženci pravočasno obveščeni preko e-pošte.

VODNIK: Primož Grudnik (pripravnik TKV1), pomočnik Boris Sedej (pripravnik TKV 1)

VSI NA KOLO ZA ZDRAVO TELO

Primož Grudnik