AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Naša pot nas bo na vrh vodila čez Malo glavo, vzpetino v jugovzhodnem grebenu. Z Zelenice je to najbolj direkten pristop. Greben je nižje precej razbit in krušljiv, višje pa mestoma travnat, oster in skalnat, tako da je vzpon po njem kombinacija plezanja in vzpenjanja po strmih travnatih pobočjih, občasno pa bomo sledili slabi stezici.

VZPON NA VRTAČO ČEZ MALO GLAVO
Pričetek: 20.10.2018 ob 06:00 uri
Konec: 20.10.2018
Lokacija: Gorenjska
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Grudnik, Primož

Splet

VRTAČA ČEZ MALO GLAVO

Po brezpotnem grebenu nad Suhim ruševjem

Datum: 20. oktober ob 6.00, AP Šoštanj

Vodniki: Primož Grudnik, Janez Kugonič,

Zahtevnost: Zahtevno brezpotje

Oprema: oprema za visokogorje, čelada, topla oblačila (rokavice, kapa), pijača (cca 2-3 l) in hrana iz nahrbtnika, veliko dobre volje J

Cena: 15 €

Prijave: 031 583 273 Primož do četrtka

Opis poti:

Vrtača je drugi najvišji vrh Karavank. Pogledom iz Savske doline se dobro skriva, saj jo zakrivajo njena široka soseda Begunjščica in nižji predvrhovi. Šele z bližnje Zelenice nam pokaže svojo znano pravilno obliko piramide. Njen zahodni greben jo preko Svačice in Celovške špice povezuje s Stolom, jugovzhodni se zložno zniža v smeri proti Zelenici, severovzhodni pa strmo pada proti Suhemu ruševju.

Turo bomo pričeli pri Tinčkovi koči od koder se bomo povzpeli do Doma pri izviru Završnice. Od tam se bomo usmerili proti Zelenici. Nekje na sredini se bomo podali na brezpotje proti Suhemu ruševju in naprej čez Malo glavo do vrha Vrtače. Sestopili bomo po markirani poti.