AKTIVNOSTI 2018

Lokacija: Gorenjska
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Vlado Stropnik

Na letošnji, sedaj že tradicionalni prvomajski izlet, se bomo odpravili na Gorenjsko. Kropa, po umetnostnem kovaštvu znan trg, stinjen v ozki dolinici pod severovzhodnimi pobočji Jelovice, bo naše izhodišče. Od tod se bomo, po pretežno gozdni poti povzpeli na Jamnik. Na omenjenem hribu stoji cerkvica Svetega Primoža. Zaradi izjemno lepega razgleda po Gorenjski ravnici, Karavankah in Kamniško Savinjskih alpah, mu radi rečemo tudi balkon Gorenjske. Pot nas bo v nadaljevanju vodila zahodno v pobobočja Jelovice, na Vodiško planino, kjer je Partizanski planinski dom. Verjetno bo odprt, da se bomo v njem lahko okrepčali in odpočili. Od tod pa še samo navzdol, nazaj v Kropo, kjer bomo po dobrih štirih urah hoje končali pohodniški del našega izleta. Predvidevamo, da nam bo ostalo še nekaj ćasa, zato si bomo poskušali ogledati še kakšno zanimivost teh krajev, kot je Muzej umetnostnega kovaštva v Kropi ali prelepo staro mestno jedro v Radovljici. Spoštovani, pridite torej na naš prvomajski izlet, saj smo se vedno imeli lepo in doživeli kaj novega.

Dolžina ture: 4 do 5 ur

Priporočena oprema: Pohodniške  palice