AKTIVNOSTI 2018

Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Legen - Kremžarjev vrh - Dravograd (Šisernikova pot)
Pričetek: 22.04.2018
Lokacija: Koroška
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Jure Drev

Odhod: Nedelja, 22. april 2018, AP Šoštanj ob 7.00 uri

Čas hoje: 6 ur

Oprema; osnovna pohodna oprema

Cena: 10 €

Prijave: Cvetličarna Nahtigal do petka, 20.04.2018

Opis poti: Šisernikova pot vodi po severozahodnem obrobju Pohorja. Imenovana je po zaslužnem planincu, markacistu in alpinistu iz Slovenj Gradca. Pot bomo pričeli na Legnu nad Slovenj Gradcem, od koder bomo rabili okvirno dobro uro hoje na Kremžarjev vrh ali Kremžarco. Tik pod vrhom je planinska postojanka od koder je do vrha še 10 minut hoje. Pot nas bo nato vodila najprej po grebenu proti severu, kjer se bomo najprej nekoliko spustili ter nato pot nadaljevali po obronkih ter mimo hribovskih kmetij do končnega našega cilja v Dravogradu.