Domov > Aktivnosti Ostale aktivnosti

Tradicionalni pohod PD Šoštanj na državni praznik Dan samostojnosti in enotnosti bo v letu 2017 že deseti. Poteka iz Topolšice preko Loma in vrha Lomek 884m in mimo kmetije Žlebnik na Sleme.

10. PLANINSKI POHOD TOPOLŠICA 379 m – SLEME 1052 m PREKO LOMA 884 m
Pričetek: 26.12.2017
Lokacija: Kino Topolšica
Organizator: PLANINSKO DRUŠTVO ŠOŠTANJ
Kontakt: Matej Kortnik

Zbrali se bomo ob 8h pred starim bazenom v Topolšici (na severnem robu Zdraviliškega parka) in od tam mimo bolnišnice pričeli vzpon na Lom. Po kratkem delu čez gozd pridemo do Adama, kjer se gozd odpre in v pasu se po celotnem pobočju vijejo posamezne domačije. Mi se bomo mimo hiš povzpeli na kolovoz, ki pripelje mimo domačije Zg. Trkorita na vrh planote Loma. Pot delom seka ovinke kolovoza in je ves čas speljana zelo lagodno, tako da vzpon do Dražnikove domačije, kjer je prvi počitek, hitro mine.

Od Dražnikove kmetije vodi pot po kolovozu naprej mimo vikendov do kmetije Vodovnik, kjer pripelje iz Strmine lokalna cesta. Po njej se bomo povzpeli do kmetije Ravs, domačije, ki leži tik pod najvišjim vrhom Loma, Lomek (884 m). Od Ravsa se spustimo po travniku in nato skozi gozd do kmetije Bank. Od tam nadaljujemo proti kmetiji Žlebnik, od koder sledi zadnji vzpon mimo Orla do Andrejevega doma na Slemenu 1052m, kjer nas čaka topel čaj in primerno okrepčilo. Po okrepčilu v koči se bomo spustili po planinski poti proti vasi Zavodnje in pri Kopinu vstopili na avtobus, kar pomeni okoli pol ure hoje od planinske koče. Avtobus bo udeležence pohoda peljal nazaj do Topolšice in nato preko Šoštanja in Pesja do Velenja.

Predhodne prijave za udeležbo na pohodu niso potrebne, je pa udeležba brezplačna (stroške avtobusnega prevoza iz Slemena krije PD Šoštanj). Za udeležbo na pohodu je potrebna primerna psiho-fizična pripravljenost ter planinska oprema za lažje zimske planinske pohode. Udeležencem pohoda priporočamo, da za prihod na zbirno oz. startno mesto, uporabijo javni potniški promet, saj je ura začetka pohoda prilagojena tako, da je možen prevoz z lokalnim avtobusom, ki 26.12. ob 7:15h pelje iz Gorice, preko Velenja (7:20h), Pesja (7:31h) in Šoštanja (7:37h) do Topolšice, kamor prispe ob 7:47h. Vabljeni!

Trenutno ni aktivnosti...